Obrzęk po usunięciu miażdżycy na głowie

Atheroma jest łagodnaNowotwór, którego pojawienie się jest spowodowane blokowaniem kanału gruczołów łojowych. Korek tworzy się w kanale uniemożliwia wyjście na zewnątrz łoju i łoju pod skórą zaczyna narastać.

Atheroma może pojawić się na dowolnej części ciała, alenajczęściej pojawia się na twarzy, na skórze głowy, na plecach, na skórze genitaliów, pod pachami. Atheroma występuje u 5-10% osób. Kobiety częściej pojawiają się miażdżycy niż mężczyźni.

Przyczyny pojawienia się tego miejsca nie są w pełni zrozumiałe. Predysponowanie do pojawienia się tych nowych czynników wzrostu to zaburzenia hormonalne, zwiększona potliwość, częste urazy skóry, a nawet predyspozycje genetyczne.

Atheromy nigdy nie przechodzą same. Jeżeli miażdżyca nie przeszkadza i nie psuje wyglądu osoby, nie można jej usunąć. Maści z antybiotykami i ludowe metody leczenia w przypadku kaszaków nie są skuteczne.

Atheroma ma wygląd przypominający nowotwórjasne kontury. Przy ropieniu miażdżycy wzrasta temperatura ciała, pojawia się ból, zaczerwienienie i obrzęk. Jeśli kaszaka przerywa się, że jest oddzielony od saloobraznoe zawartości ropy i owrzodzenia wykonanym w jej miejscu.

Początkowo miażdżyca ma wygląd niewielkiego sferycznegoedukacja. Z biegiem czasu rośnie i zarasta gęstą kapsułką łączną, która rośnie pod skórą w postaci gęstego sferycznego guza. Miażdżyca może pozostać przez wiele lat mała lub szybko zwiększyć się do wielkości kurzego jaja i więcej.

Z innych nowotworów można odróżnić miażdżycęprzez obecność czarnej kropki - zablokowany kanał łojowy. Atheroma może komunikować się z powierzchnią skóry przez mały otwór, z żółtawym zrogowaciałym wyładowaniem, które okresowo ma nieprzyjemny zapach.

Jeśli kamea ujawnia się niezależnie,Zdejmij ze skóry jej zawartość włókniną i skontaktuj się z dermatologiem lub chirurgiem. Lekarz musi usunąć pozostałości miażdżycy i jej torebki oraz leczyć ranę, aby nie została ukąszona.

Proces złośliwy rozpoczyna się w kaszakachjest to rzadkie: komórki nowotworowe zaczynają rosnąć w ato- mogii (zdarza się to głównie u osób starszych). Pilna wizyta u lekarza, którego potrzebujesz w przypadku, gdy miażdżyca zaczyna szybko rosnąć, krwawić lub swędzić. Lepiej jest spotkać się z lekarzem i usunąć miażdżycę, gdy tylko się pojawi, ponieważ oprócz ryzyka wystąpienia procesu złośliwego może dojść do infekcji bakteryjnej.

Od tłuszczaka miażdżycy charakteryzuje się tym, że jego zawartość jest sebum (i ropy z infekcją), podczas gdy zawartość tłuszczaka aktywnie pomnaża komórki tłuszczowe.

Interwencja chirurgiczna w celu usunięcia miażdżycy jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym (novokaina lub lidokaina) i trwa około 15-25 minut, po czym pacjent wraca do domu.

Jeśli ropiejący proces rozpoczął się w kamerze, to jegonatychmiast otwórz i wyczyść zawartość kapsułki, a następnie usuń samą kapsułkę. Jeśli proces zapalny nie jest związany z zakażeniem miażdżycy, zaleca się odczekanie aż się zatrzyma, a dopiero potem usunięcie guza.

Otwarcie miażdżycy nie może odbywać się niezależnie: Atheroma należy usuwać tylko za pomocą kapsułki. Usuwanie chirurgiczne miażdżycy wykonuje się w następujący sposób: skórę nad miażdżycą ostrożnie wycina się, starając się nie uszkodzić torebki miażdżycy, następnie złuszcza torbiel wraz z kapsułką, ściskając brzegi rany palcami.

Często osoba udaje się do szpitalaPrzypadek, gdy miażdżyca zyskuje gigantyczny rozmiar. W tym przypadku, operacja usuwania miażdżycowe przeprowadzono w nieco inny sposób na skórze na tworzenie nowej wykonane dwa graniczące nacięcie przez nacięcie specjalne zakrzywionych nożyczek są wprowadzane pod miażdżycy, w którym ogniska miażdżycowe i łuski. Po usunięciu miażdżycowych w tkance podskórnej pokrywają wchłanialne szwy i skórę bezurazowego gwint pokrywają pionowe stawów, które usuwa się po 1-2 tygodniach.

Przeciwwskazaniem do chirurgicznego leczenia miażdżycy jest zmniejszenie krzepliwości krwi, krytyczne dni lub ciąża u kobiet, a także cukrzyca.

Skuteczne metody usuwania atherów to metody laserowe i falowe.

Metody te mają tylko jedną wadę: są stosowane tylko wtedy, gdy wzrost jest niewielki.

Podczas usuwania kaszaka metodą laserową na skórzewykonuje się małe nacięcie tam, gdzie umieszczona jest dioda LED, a miażdżyca wyparowuje za pomocą lasera. Atheroma po zabiegu wykonanym laserem nie powraca. Dodatkową zaletą tej metody jest brak konieczności golenia włosów, jeśli na skórze głowy znajduje się miażdżyca.

Minimalnie inwazyjna metoda usuwania atopówzastosowanie fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Fale radiowe działają tylko na zawartość torbieli, nie dotykając zdrowej tkanki. Blizny pooperacyjne po zastosowaniu metody fal radiowych na skórze nie pozostają.

Po usunięciu miażdżycy i szwów, na ranę nałożono bandaż, aby zapobiec ocieraniu rany o ubranie. Bandaże po usunięciu miażdżycy na głowie zwykle nie są wykonywane.

Podczas pracy nie zawsze można całkowicie usunąćkapsułki, która następnie prowadzi do nawrotu miażdżycy. Obrzęk po usunięciu miażdżycy mija w kilka dni. Aby szybciej go usunąć, musisz regularnie leczyć ranę za pomocą środków antyseptycznych.

Po interwencji chirurgicznejmiejsce miażdżycy może pozostać zagęszczone. Kondensacja po usunięciu miażdżycy może być konsekwencją tworzenia się blizny, infiltracji pooperacyjnej lub ziarniniaka. Jeśli pojawi się pieczęć, skonsultuj się z lekarzem w celu postawienia diagnozy.