Jak usunąć obrzęk stopy z artrozą

Do podawania doustnego: w celu złagodzenia stanu zapalnego i usunięcia złogów soli

• Zamiatacz Marsh:
wziąć nalewkę apteczną szabli lubPrzygotować się 50 g kłącza cinquefoil (opakowań farmacji) wlać 0,5 litra wódki, nalegają na 2-3 tygodni, w ciemnym miejscu, a nie na zimno. Okresowo potrząsając naczyniem mieszaniną, odcedź i wykręć surowce. Weź 1 łyżkę. łyżeczkę nalewki w 1/4 szklanki wody. To na blacie nadal możesz pocierać w nocy.

• Korzeń słonecznika:
1 szklanka suszonych sproszkowanych korzeni słonecznikazalać 3 litrami wody i gotować przez 3 minuty, nalegać godzinę, przecedzić. Przechowywać w lodówce i pić 1 szklankę 3-4 razy dziennie pół godziny po posiłku. Następnie te same korzenie ponownie zalać 3 litrami wody i gotować przez 5 minut, nalegać na godzinę, przecedzić. Napar ponownie, wypij 1 szklankę 3-4 razy dziennie. Ostatni raz wlać 3 litry wody, gotować 10 minut, powtórzyć wszystkie czynności.

• Biała wierzba: 2 godziny pociętych sęki wierzba (można zebrać i zima) wlać 2 filiżanki wrzącej wody utrzymać na małym ogniu przez 5-7 minut, nalegają na termosu przez 3-4 godzin, szczep bulion dodać przegotowanej wody do pierwotnej objętości. Weź 1/4 szklanki bulionu 3-4 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

• Liliowy: Napełnić rozdrobnionych pączków bzu słoik 2/3 objętości, wlać wódki szyi, nalegają 2 tygodni, w ciemnym i chłodnym miejscu, ale nie regularnie wytrząsanie słoja, szczep. Weź 1 łyżeczkę nalewki w 1/4 szklanki wody 2 razy dziennie po posiłku i wetrzyj infuzję w chore stawy w nocy.
Liliowy jest trujący, więc dokładnie obserwuj dawkowanie!
Podczas leczenia ostre, kwaśne potrawy, marynaty i produkty wędzone są przeciwwskazane. Żywność powinna być głównie mleczna i warzywna, w przeciwnym razie nie będzie efektu.

Do użytku zewnętrznego: do znieczulania i usuwania obrzęków

• Bischofit farmaceutyczny. Rozgrzej stopę w misce ciepłą wodą, staw biodrowy lub kolanowy z rozgrzewką przez 5-7 minut, a następnie wytrzyj skórę do sucha. Lekkimi ruchami, wetrzyj mały roztwór w skórę, nałóż kawałek gazy zwilżony w tym samym roztworze na górze, następnie przykryj plastikową folią, a na górze ciepłą szarfą. Procedura należy wykonać na noc. Rano usuń kompres, dokładnie umyj skórę ciepłą wodą, wytrzyj do sucha miękką ściereczką. Wykonaj lub wykonaj dziennie, kurs - 8-10 procedur.

■ Nie kompresuj przy wielu połączeniach jednocześnie!
■ Stosowanie jest przeciwwskazane w przypadku podrażnień skóry i zadrapań.

• Olej z jodły: podgrzej chore połączenie za pomocą podgrzewacza lub paczki rozgrzanej soli morskiej. Posmaruj olejem jodłowym, a następnie zawiń go ciepłym wełnianym szalem lub szalikiem.
• Szyszki chmielu: trzeć 2 łyżki. łyżki suchych szyszek chmielowych z 50 gramów wazeliny farmaceutycznej. Pocierać o nocne chore stawy, a następnie owijać je ciepłymi szaliami lub apaszkami.
• Kapusta liści: owinąć złącze na liściu kapusty nocy, top z celofanu i wełniany szalik. Trzymaj 3-4 godziny lub kompresuj w nocy.
• Chrzan: świeżo zmieloną chrzanową papkę nakłada się na gęstą tkaninę i zakłada chory staw, wierzch z celofanem, przymocowuje się bandażem. Procedura należy wykonać na noc.
• Rzodkiewka Ogorodnaya: świeżo startego czarna rzodkiew kleik położyć na grubej tkaniny, a następnie nałożyć na stawu, górną pokrywą z folią zabezpieczyć bandażem. Procedura należy wykonać na noc.
• Ziele rzepy: gotuj korzeń rzepy do miękkości, włóż miąższ rzepy na gęstą tkaninę i na noc załóż chore stawy. Przykryj folią i ciepłą chustką.
• Topola czarna, nerka: 1 część nerki pocierać 4 częściami smalcu (pod nieobecność można zastąpić stopionym masłem) wagowo, przechowywać w lodówce. Opłucz bolące stawy w nocy.