Łagodzi ból i obrzęk w żylakach

Jeśli wiesz, czym są żylakigłęboki anatomiczny punkt widzenia, przyczyny i mechanizm występowania żylaków. wtedy staje się jasne, że jest to prawie nieuleczalna choroba, którą można zatrzymać tylko chirurgicznie. Jak nie smutny, ale prawdziwy. Po pierwsze, żylaki mogą być zaniepokojeni młodej kobiety tylko jako estetyczny, defektem kosmetycznym, ale później, wraz z wiekiem, proces postępuje, a tam są obrzęk, ból, uczucie ciężkości w nogach, a ponadto może być najbardziej niebezpieczny i zakrzepowe zapalenie żył - zatorowa.

W tym artykule porozmawiamy o leczeniu żylaków w domu, jednak czytelnik powinien zrozumieć, że:

Konserwatywne metody leczenia żylakówco oznacza jedynie terapię wspomagającą przed i po operacji, bez kremu, bez maści, bez płynu, nie może pomóc w zmianie ciśnienia w głębokich żyłach kończyn dolnych.

Noszenie kompresyjnej bielizny z żylakami. ma oczywiście pozytywny, wystarczająco skuteczny efekt, ale także tylko jako środek zapobiegawczy, aby zatrzymać postęp żylaków i dalsze pojawienie się rozszerzonych żył (patrz leczenie żylaków).

Warianty oszustwa i oszukiwania pacjentów z żylakami

  • "Osobisty flebolog" i "bez żylaków"

Chciałbym ostrzec naszych czytelników, żeNie udało nam się do fałszywych witryn promowanych w sieciach reklamowych, Internet, który oferuje unikalne felgi z magicznym sposobem, aby pozbyć się żylaków pod nazwami „Personal phlebologist” i „Nie żylaki” - to jest prawdziwe oszustwo obywatele naiwnych. Na tych płytach z wyjątkiem ćwiczeń z żylakami nie mają informacji o leczeniu żylaków. Rzeczywiście, proste ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć uczucie ciężkości w nogach, usunąć obrzęk, ale jest to całkowicie za darmo, aby znaleźć się na każdej stronie żylaków.

  • Leczenie żylaków pijawkami

Leczenie żylaków pijawkami jest również najbardziejlekarze uważają za znachorstwo i oszukiwanie. Wielu pacjentów nie wiem istotę choroby, żylaki mylić z zakrzepowe i wierzą, że krew powinna być „upłynnić” i pijawki w tym pomoc z żylakami. Jeśli dana osoba ma zakrzepowe zapalenie żył, wtedy lepiej jest używać bezpiecznych leków, które promują rozrzedzenie krwi. A przy leczeniu żylaków pijawkami może przyczyniać się do rozwoju alergicznego zapalenia skóry, owrzodzeń troficznych, po ukąszeniach często pozostają plamy pigmentowe.

  • Produkt medyczny "Botfort" lub "Varifort"

Firma "Zdrowe" reklamuje produkt medyczny"Varifort" - to także oszustwo czystej wody, w reklamie ten fałsz, mechanizm przyczynowy występowania żylaków. Wyrażenie "w celu wyeliminowania przyczyny żylaków - zakrzepów, konieczne jest usunięcie ładunku dodatniego z zakrzepów krwi, a tym samym ich rozpuszczenie, kosztem kulistych szklanych kulek znajdujących się wewnątrz buta" - inaczej nie można nazwać delirium. Zakrzepy nie są przyczyną żylaków, ale raczej przy długotrwałych żylakach powikłaniami mogą być zakrzepowe zapalenie żył, ale skrzepy czasami tworzą się bez żylaków. A szklane kulki i elektryczność biologiczna w ciele mają zupełnie inne właściwości fizyczne.

Kremy, maści, balsamy - może pomóc złagodzić ból, obrzęk, ale nie zmniejszyć rozszerzonych żył

Najbardziej skuteczny lek ziołowy, pomagający złagodzić zmęczenie nóg, zmniejszyć obrzęk - jest kasztanowiec. Dlatego jeśli chcesz wybrać krem, maść odżylaki, wybierz leki, które zawierają ekstrakt z kasztanowca. Oto kilka przepisów na stosowanie tego środka w leczeniu żylaków w domu:

  • W miarę możliwości zmiel jak najwięcej owoców kasztanaroztopić na wewnętrznej kąpieli wieprzowiny i dodać mieszankę kasztanów w proporcji 1/1. Ta kompozycja może smarować rozszerzone żyły i żylaki.
  • Suche kwiaty kasztanowca 50 g. Wlać 500 ml. wódka, nalegaj 3 tygodnie, drenażu. Użyj tej infuzji po 2 r / dzień na 30-40 kropli przed posiłkami.
  • Rozdrobnić owoce kasztanowca, dodać alkohol, odObliczanie 2 szklanek alkoholu 2 łyżki kasztanów, nalegać 10 dni, okresowo wstrząsnąć, przecedzić. Weź 20-30 czapek. Nalewka 2-3 r / dzień przed posiłkami, kurs 20 dni, następnie przerwa 10 dni i ponownie powtórzyć kurs.

To są receptury używane przez naszych przodków,kiedy nie było możliwe stosowanie ekstraktów roślinnych, które dziś można znaleźć w wielu kremach. Na przykład kasztanowiec w różnych dawkach znajduje się w następujących kremach, które można kupić w sklepie lub w aptece.

Cream Auchan Soothing- Możesz użyć Aushan Foot CreamKojące, jak z których część ma lawendowy i Kasztanowiec, śmieszną cenę można kupić w sklepach Auchan, w opinii wielu, ma oczywiste działanie uspokajające, łagodzi zmęczenie, ociężałość w nogach, ale znowu, zauważmy - nie można leczyć żylaki żyły, tylko łagodnie łagodzą stan pod koniec dnia. Głównym efektem tego kremu w znieczuleniu i podnoszeniu grawitacji, co ma miejsce dzięki ekstraktowi z kasztanowca.

Kremowo-balsamiczny Chaga- Krem do stóp z kasztanem, sprzedany wapteki, niedrogie środki, zawierające kilka ekstraktów z różnych roślin leczniczych: wyciągi z szabli, zielonej herbaty, japońskiej sophory, ciemiernika i kasztanowca.

Krem przeciwwirusowy, profilaktyczne, relaksujące - w kompozycjiktóry obejmuje również kasztanowca, tavolga i melisy. Krem-żel jest wytwarzany zgodnie z oryginalną recepturą Agafia Ermakova, znanego syberyjskiego zielarza. Ma relaksujący, mały efekt przeciwbólowy, dzięki kolekcji ziół leczniczych. Krem ten usuwa wieczorem obrzęk stóp, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, służy jako środek zapobiegawczy w żylakach.

Venitan - Lek zawierający escynęjest glikozydem uzyskanym z nasion tego samego kasztanowca. Ma bardzo korzystny wpływ na naczynia żylne. Jest stosowany do bólu, ciężkości nóg, żylaków, a także w celach profilaktycznych.

Ćwiczenia na nogi z żylakami

Jeśli dana osoba ma dziedziczną naturęskłonność do żylaków, żadnych ciężkich ćwiczeń fizycznych, szczególnie podnoszenia ciężarów lub poważnego sportu - sporty energetycznych, kolarstwo, jazda na łyżwach, sportu biegowego - są uważane za niepożądane, ponieważ jest prawdopodobne, że rozwój żylaków i jej powikłań w życiu dorosłym.

Robi fitness z żylakamilepiej w specjalnej bieliznie kompresyjnej, która jest dziś produkowana w postaci bardzo pięknych pończoch i rajstop. Lekarze flebologów zalecamy osób z predyspozycją do żylaków lub istniejącej choroby do leczenia żylaków za pomocą regularnego wykonywania gimnastyki profilaktycznych i leczniczych, które jest łatwe do przeprowadzenia w domu.

Zaproponowano zestaw ćwiczeń dla żylakówzostał opracowany przez wiodących specjalistów zagranicznych i rosyjskich, w szczególności dla pacjentów z żylakami, z codziennymi prostymi ćwiczeniami - objawy niewydolności żylnej w spadku nóg, ryzyko powikłań maleje, a postęp choroby spowalnia.

1 Ćwiczenie - Rozładowanie żył kończyn dolnych. Powinieneś oddychać równomiernie i głęboko z zamkniętymi oczami, rozluźniając się, w tym celu powinieneś umieścić pod stopami poduszki lub specjalny wałek, tak aby twoje nogi znajdowały się 20 stopni powyżej ciała.

2 Ćwiczenie - wykonuje się je płynnie, powoli. Powinieneś położyć nogi, wziąć głęboki oddech, a przy wydechu zgiąć jedną nogę, przyciągnąć kolano do klatki piersiowej. Przy następnej inspiracji wyprostuj nogę pionowo i delikatnie ją opuść. To samo ćwiczenie należy wykonać z drugą nogą.

3 Ćwiczenia na żylaki. Ten ruch jest wszystkim znany, należy go również położyć, wyobrażając sobie, że jedzie się rowerem, kopiąc pedały stopami.

4 Ćwiczenie - Rozwiń się na przemian i zegnij stopę do tyłu, tylko w stawie skokowym.

5 Ćwiczenie Rozwiń i złóż palce na przemian.

6 Ćwiczenie - unieś nogi, leżąc na plecach, połóż ręce wzdłuż tułowia. Obróć obie stopy w tym samym czasie, a następnie na zewnątrz.

7 Ćwiczenie - Nie rozdzieraj skarpetek z podłogi, idąc na miejscu.

8 Ćwiczenia - Nogi razem, ręce wzdłuż ciała, na głęboki oddech, wstać powoli na palcach, jak wydech - powrót do pozycji wyjściowej.

9 Ćwiczenie - Leżąc, zginaj nogi, nie rób tegozerwanie stóp z podłogi. W tym samym czasie połóż dłonie na biodrach. Podczas wdechu podnieś głowę i ciało, a ręce przesuń się do kolan. Z wydechem powróć do pozycji wyjściowej.

10 Ćwiczenie to nożyczki do ćwiczeń w pozycji pionowej, odbywa się to w pozycji leżącej, ręce wzdłuż tułowia, konieczne jest krzyżowanie na przemian nóg, równomierny oddech.

11 Ćwiczenia na żylaki - zegnij nogi na kolanach, leżąc na plecach, nie zdejmując stóp z podłogi. Powoli wydychając, wciągnij żołądek i odwrotnie, powolnym wdechem - nadmuchaj żołądek.

12 Ćwiczenie - Ustaw nogi pod kątem 20stopnie i leżąc na plecach, zacisnąć małą poduszkę między stopami. Pochylaj się w dolnej części pleców powoli wdychając, jednocześnie odrywając pośladki z łóżka. Po wydechu wróć do pozycji wyjściowej.

13 Ćwiczenie - Stań, nogi razem, dłonie wzdłuż ciała, wdech, cofnij ramiona, wydech - rozluźnij ramiona, opuść głowę do przodu.

14 Ćwiczenie - leżenie, stopy pod kątem 20 stopni. Zegnij jedną nogę, przyciągnij kolano do klatki piersiowej, owiń ręce wokół stopy. Następnie powoli wyprostuj nogę, podczas gdy twoje dłonie przesuwają się wzdłuż łydki do kolana i mocno zamykają nogę. Opuść nogę, a ręce przesuń po udzie. To samo ćwiczenie dla drugiej nogi.

Ćwiczenie - Po zestawie ćwiczeń powinieneś wziąć prysznic kontrastowy na stopach. Strumień zimnej wody naprzemiennie z ciepłą wodą przez 5-10 minut.

Artykuł jest użyteczny, aktualny. Ale nieco pesymistyczne. Okazuje się, że jeśli pojawią się predyspozycje do żylaków lub pojawią się gwiazdy i wieńce, nieuchronnie doprowadzi to do operacji. Profilaktyka czy nie - wynik jest jeden. Moim zdaniem jest to również jeden z mitów. Na początkowym etapie wielkie znaczenie mają codzienne ćwiczenia, pływanie, gimnastyka, wykluczenie z diety szkodliwych produktów, wanny, prysznice Natomiast odzieży uciskowej, wywary i napary z ziół, w szczególności na podstawie kasztanowca, leszczyny, rzeźnik i inni. Naturalne maści, przygotowane w domu. Ogólnie rzecz biorąc, aktywna profilaktyka i przez całe życie. Możesz odzyskać lub zminimalizować zmiany patologiczne.

Zgadzam się, ale faktem jest, że bardzo niewielu ludzizwraca uwagę na wschodzących „gwiazda” i wieńce, tak długo jak nie robią sobie znać ból lub inne dolegliwości. I nie, jestem pewien, że nikt nie jest zaangażowany w profilaktyce w młodym wieku, kąpiele ziołowe, naturalne maści, gimnastyka, itp Ci, którzy naprawdę kochają się i nie może sobie pozwolić, aby poświęcić tyle czasu, aby dbać o swoje ciało - tak, mogą zatrzymać proces. W pośpiechu współczesnego życia mieszkańców miasta - jest to praktycznie niemożliwe, niestety ...

Mam żylaki tylko na jednymprawa noga to już długi czas od dziedziczenia i ciężkiej pracy, którą chcę probyvat traktować, ponieważ wciąż nie za bardzo to boli, a teraz obawiam się, że przynajmniej będzie to sens?

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź